Aktualności

01

Ranking Rzeczpospolitej: Thedy & Partners ze spektakularnymi wynikami

Spółka Thedy & Partners jest w gronie Największych i najlepszych firm doradztwa podatkowego, aż pięciu wspólników naszej firmy z indywidualnymi nagrodami, nasza strona internetowa została uznana jako jedna z trzech najlepszych w Polsce. I ostatni, spektakularny sukces to pierwsza nagroda za przełomowe wyroki NSA w zakresie prawa procesowego – wynika z 16. Rankingu Rzeczpospolitej Firm Doradztwa Podatkowego.

– Tegoroczny Ranking jest wyjątkowy dla naszej spółki. Odnotowaliśmy bowiem awans w kategoriach ogólnych, a więc oceniających wielkość firmy – w zakresie wielkości przychodów jesteśmy o 4 oczka wyżej. Również w kategorii liczby doradców podatkowych jesteśmy o dwie pozycje wyżej niż rok wcześniej, zajmując 13. pozycję. To zasługa całego Zespołu Thedy & Partners. Nasze doświadczenie i zaangażowanie, ale również konsekwentny rozwój naszej firmy, zatrudnianie nowych specjalistów, inwestycje w edukację i narzędzia pracy powodują, że Klienci chcą z nami pracować. To właśnie dzięki nim możemy dziś pochwalić się takimi wynikami – komentuje wyniki Rankingu Michał Thedy, partner zarządzający Thedy & Partners.

Kapituła Rankingu oraz inni doradcy podatkowi dostrzegli także – kolejny rok z rzędu – indywidualne zasługi Ekspertów Thedy & Partners.

Za Najlepszego doradcę podatkowego w kategorii Postępowania podatkowe uznany został Lesław Mazur. Nagroda w tym zakresie została przyznana za opracowanie nowatorskiego sposobu wsparcia podatników w odzyskiwaniu należnych im zwrotów podatków (głównie VAT), przetrzymywanych przez organy bez podstawy prawnej.

– To wyróżnienie w Rankingu bardzo cieszy. Postępowania podatkowe są wielowymiarowe, skomplikowane, a wygranie danej sprawy wymaga dużego nakładu intelektualnego. Cieszę się, że możemy z sukcesami reprezentować i wspierać naszych Klientów, a nasze wygrane mają aspekt przełomowych, wpływając na linię orzeczniczą, a przy tym kapituła Rankingu dostrzega ten trud i go nagradza – podkreśla Lesław Mazur.

Również Michał Nielepkowicz po raz kolejny otrzymał tytuł Najlepszego doradcy podatkowego w kategorii podatek od nieruchomości. W tym obszarze kapituła dostrzegła wysiłek włożony w przeglądy w podatku od nieruchomości w kilkuset lokalizacjach o wartości ponad 2 mld zł, wsparcie podatników z branż najbardziej dotkniętych pandemią w zakresie możliwości obniżenia wysokości podatku od nieruchomości.

– Bardzo dziękuję za to kolejne już wyróżnienie. Cieszy mnie ono przede wszystkim dlatego, że podatek od nieruchomości to dziedzina, która wydaje się być wąska, ale jest niezwykle skomplikowana przez nieprecyzyjne prawo. Spraw z tego obszaru jest coraz więcej i są one coraz trudniejsze. Dziękuję Klientom i mojemu Zespołowi, z którym mogę kompleksowo wspierać przedsiębiorców – komentuje Michał Nielepkowicz.

Gratulacje należą się także dla kolejnych trzech wspólników naszej Kancelarii. Zostali oni bowiem rekomendowani do indywidualnych wyróżnień:

Łukasz Kupryjańczyk – Doradztwo transakcyjne.

Adam Allen – PIT.

Michał Thedy – Międzynarodowe prawo podatkowe.

I to nie koniec sukcesów w tegorocznym plebiscycie Rzeczpospolitej. Kapituła Rankingu uznała bowiem, że Thedy & Partners powinna zostać przyznana pierwsza nagroda za uzyskanie przełomowych wyroków sądu administracyjnego.

– Chodzi dokładnie o rozstrzygnięcia NSA (sygn. akt: II FSK 2830/20, II FSK 2831/20) w sprawie nadpłaty wynikającej z drugiej i kolejnych korekt rozliczeń. Organy podatkowe próbowały dotychczas odmawiać w takiej sytuacji wszczęcia postępowania nadpłatowego. NSA zakwestionował taką praktykę. Sąd sformułował jednoznaczne wytyczne dla wszystkich podatników, przyznając im prawo do licznych korekt swoich rozliczeń oraz występowania z kolejnymi wnioskami o stwierdzenie nadpłaty, także po kilku latach – np. na skutek rozwoju orzecznictwa – tłumaczy Lesław Mazur.

Pulę nagród dla Thedy & Partners w tegorocznym Rankingu Rzeczpospolitej zamyka równie wysoka, bo trzecia w Polsce nagroda dla Najlepszej strony internetowej. Redakcja oceniła ich aż 55, a naszą uznała za tą, która powinna znaleźć się na podium.

– Trzecia Najlepsza strona internetowa w Polsce to ogromne wyróżnienie dla naszej firmy, a jednocześnie wielka radość, bo wkładamy naprawdę dużo wysiłku w to, aby dostarczać użytkownikom naszej strony codzienne, aktualne treści, w ciekawej, nowoczesnej formie. Publikujemy na WWW ważne w danym momencie informacje, o których podatnicy – przedsiębiorcy powinni wiedzieć. Dokładamy też wielu starań, aby nasza strona była nowoczesna, dynamiczna, a jednocześnie można było z niej łatwo i szybko skorzystać. Dziś czas należy do kategorii deficytowych, o czym doskonale wiemy, dlatego stawiamy na treści przydatne i praktyczne, realizując naszą misję: „Konkretnie dla biznesu” – dodaje Michał Nielepkowicz.

– Na ten niezwykły sukces pracował cały nasz Zespół. Serdecznie wszystkim dziękuję i gratuluję – macie powód do radości i dumy. Jednocześnie wyjątkowe podziękowania kieruję do naszych Klientów za obdarzenie nas zaufaniem i wybór Zespołu Thedy & Partners na swojego doradcę – podsumowuje Michał Thedy.

Kontakt

02

Centrala
w Warszawie:

ul. Moniuszki 1A
00-014 Warszawa
Telefon +48 (22) 629 09 17
biuro@thedy.pl

Pokaż trasę

Oddział
w Katowicach:

ul. Dworcowa 4 (Stary Dworzec)
40-012 Katowice
Telefon +48 508 018 322
biuro@thedy.pl

Pokaż trasę

Thedy & Partners sp. z o.o.
Spółka doradztwa podatkowego
KRS: 570600
NIP: 113-289-37-45
REGON: 362235613
Kapitał: 150.000 PLN

T&P Finance sp. z o.o.
KRS: 957685
NIP: 522-322-04-16
REGON: 521400905
Kapitał: 6.000 PLN